Návod 

Návod ke stavbě:

 

Tak a můžeme začít.

 

Stavbu si můžeme rozdělit do několika celků. Kabina pro posádku, nástavba (nádrž), podvozek a drobné doplňky.

 

Začneme slepením kabiny. Na díl 1 přilepte nárazník 2 a 3 a z rubové strany nalepte díl 8. Nyní můžete začít s tvarováním kabiny. Pokračujte lepením dílů 4 a 5. Kabinu uzavřete dílem 6. Střechu je nutné opatrně natvarovat. Na střechu nalepte díly 7. Do vnitřní části kabiny vlepte podlahu 9. Pro zajištění pevnosti modelu můžete tento díl podlepit kartónem nebo alespoň čtvrtkou.

 

Dalším celkem je podvozek. Slepte díl 13 a nalepte pružiny 14. Pokračujte slepením kol. Přední kola a rezerva jsou z dílů 15, 17 a 18. Zadní kola slepte z dílů 16, 18, 19, 20 a 21. Osy kol zhotovte ze špejle a nalepte na díly 14. K dílu 13 přilepte ještě díly 31 a 32 (nádrž a schránku na baterii).

 

Pokračujte nástavbou. Opatrně vytvarujte a slepte díl 22 a uzavřete dílem 23. Dolepte zadní světla 24. Dále pokračujte natvarováním a vlepením podlahy 25. Pro zpevnění modelu můžete tento díl opět podlepit kartónem nebo čtvrtkou. Dále slepte díly 26, 27, 28 a doplňte upevňovacími pásky 29. Vodní dělo slepte z celku 30. Vlastní proudnici můžete nahradit kulatým párátkem.

 

Slepení drobných doplňků můžete začít slepením majáků 10 a 11 a přilepením na střechu kabiny. Dále slepte dva hledáčky 33. Černý přilepte na střechu kabiny, červený přilepte na zábradlí nástavby. Na nástavbu doplňte dva žebříky z celku 35. Zpětná zrcátka slepte z dílů 12. Posledním papírovým dílem jsou tři žlutá světla na nástavbě 34.

 

Pro zdokonalení vzhledu modelu můžete zhotovit z drátku a špejlí další díly modelu. Jedná se o držáky zpětných zrcátek, žebřík se zábradlím na nástavbě a nástavec pro kropení. Díly můžete vytvarovat podle šablon v modelovém měřítku a nabarvit.

 

Pro názornost jsme umístili na internetové stránky fotodokumentaci zkušební stavby našeho modelu a 3D model s detaily konstrukce. Pokud budete potřebovat radu, napište nám a rádi vám pomůžeme.

 

Doufáme, že si stavbu modelu pořádně užijete a model se vám bude líbit.